1A Area 1
J.U. Blacksher
St. Luke's
McIntosh
Fruitdale
Marengo
1A Area 2
Geneva County
Pleasant Home
Kinston
Florala
1A Area 3
Red Level
Brantley
Georgiana
McKenzie
J.F. Shields
1A Area 4
Linden
Akron
Sunshine
A.L. Johnson
John Essex
1A Area 5
Billingsley
Keith
Maplesville
Ellwood Christian
Autaugaville
1A Area 6
Loachapoka
Notasulga
Wadley
Verbena
St. Jude
1A Area 7
Fayetteville
Winterboro
Talladega County Central
Alabama School for the Deaf
Westminster School of Oak Mountain
1A Area 8
Appalachian
Shades Mountain Christian
Jefferson Christian
Southeastern
Parkway Christian
1A Area 9
Holy Spirit
Pickens County
Berry
South Lamar
Hubbertville
1A Area 10
Sumiton Christian
Parrish
Marion County
Lynn
Brilliant
1A Area 11
Falkville
Addison
Decatur Heritage
Meek
St. Bernard
1A Area 12
Ragland
Donoho
Jacksonville Christian
Faith Christian
Sacred Heart
1A Area 13
Collinsville
Spring Garden
Cedar Bluff
Gaylesville
Coosa Christian
1A Area 14
Woodville
Valley Head
Skyline
Whitesburg Christian
Paint Rock Valley
1A Area 15
Tharptown
Hackleburg
Phillips
Vina
Belgreen
1A Area 16
R.A. Hubbard
Shoals Christian
Waterloo
Athens Bible
Covenant Christian
2A Area 1
Flomaton
Leroy
Mobile Christian
Washington County
2A Area 2
Southern Choctaw
Choctaw County
Millry
Sweet Water
2A Area 3
Houston County
Providence Christian
Houston Academy
Cottonwood
2A Area 4
Wicksburg
G.W. Long
Samson
Ariton
2A Area 5
Zion Chapel
New Brockton
Goshen
Elba
2A Area 6
Calhoun
Luverne
Central Hayneville
Highland Home
2A Area 7
Hale County
Francis Marion
Aliceville
R.C. Hatch
2A Area 8
Montgomery Academy
Prattville Christian
Reeltown
Isabella
2A Area 9
Lafayette
Randolph County
Horseshoe Bend
Lanett
2A Area 10
Fultondale
Vincent
Victory Christian
Altamont
Holy Family
2A Area 11
Lamar County
Cold Springs
Sulligent
Oakman
2A Area 12
Walter Wellborn
Pleasant Valley
Ohatchee
Woodland
Ranburne
2A Area 13
West End-Walnut Grove
Westbrook Christian
Sand Rock
Gaston
2A Area 14
North Sand Mountain
Fyffe
Ider
Section
Asbury
2A Area 15
Hatton
Lexington
Sheffield
Tanner
2A Area 16
Colbert Heights
Phil Campbell
Red Bay
Cherokee
3A Area 1
Bayside Academy
Cottage Hill
T.R. Miller
W.S. Neal
3A Area 2
Opp
Excel
Southside Selma
Straughn
3A Area 3
Dale County
Daleville
Geneva
Slocomb
3A Area 4
Abbeville
Barbour County
Montgomery Catholic
Pike County
3A Area 5
B.B. Comer
Central Coosa
Thorsby
Trinity Presbyterian
3A Area 6
Gordo
Greene County
Greensboro
Sipsey Valley
3A Area 7
American Christian
Fayette County
Holt
Northside
3A Area 8
Leeds
Midfield
Montevallo
Tarrant
Indian Springs
3A Area 9
Ashville
Cleveland
Glencoe
Susan Moore
3A Area 10
Piedmont
Saks
Weaver
White Plains
3A Area 11
Geraldine
Pisgah
Plainview
Sylvania
3A Area 12
Brindlee Mountain
Holly Pond
J.B. Pennington
New Hope
3A Area 13
Danville
Good Hope
Hanceville
Vinemont
3A Area 14
Hamilton
Cordova
Winfield
Winston County
3A Area 15
Elkmont
Madison Academy
West Morgan
Westminster Academy
3A Area 16
Clements
Colbert County
Deshler
Lauderdale County
Mars Hill Bible
4A Area 1
St. Paul's
UMS-Wright
Escambia County
Thomasville
Clarke County
4A Area 2
Monroe County
Wilcox Central
Hillcrest Evergreen
Andalusia
4A Area 3
Charles Henderson
Tallassee
Bullock County
Ashford
Headland
4A Area 4
Alabama Christian
St. James
Brewbaker Tech
Loveless Academy
B.T. Washington Magnet
4A Area 5
Beauregard
Clay County Central
Handley
Dadeville
Beulah
4A Area 6
Dallas County
Elmore County
Holtville
Childersburg
4A Area 7
Calera
Bibb County
Jemison
West Blocton
4A Area 8
Dora
Corner
Oak Grove
Carbon Hill
4A Area 9
St. Clair County
Locust Fork
Fairview
Oneonta
4A Area 10
Anniston
Cleburne County
Lincoln
Munford
4A Area 11
Jacksonville
Alexandria
Hokes Bluff
Cherokee County
4A Area 12
Guntersville
Douglas
Sardis
Crossville
4A Area 13
Madison County
DAR
Randolph
North Jackson
4A Area 14
Butler
J.O. Johnson
Ardmore
Pope John Paul II
4A Area 15
Brooks
Haleyville
East Lawrence
Priceville
4A Area 16
Wilson
West Limestone
Rogers
Central Florence
5A Area 1
LeFlore
Vigor
Faith Academy
St. Paul's Note: This can't be right. St. Paul's is 4A but listed in 5A for some reason
5A Area 2
Spanish Fort
Gulf Shores
Williamson
B.C. Rain
5A Area 3
Citronelle
Satsuma
Saraland
Jackson
5A Area 4
Russell County
Carroll
Eufaula
Rehobeth
5A Area 5
Benjamin Russell
Valley
B.T. Washington
Marbury
5A Area 6
Selma
Sumter Central
Demopolis
Greenville
5A Area 7
Brookwood
McAdory
Paul Bryant
Central Tuscaloosa
5A Area 8
Wenonah
Parker
Pleasant Grove
Fairfield
5A Area 9
Homewood
John Carroll
Briarwood Christian
Ramsay
5A Area 10
Chilton County
Sylacauga
Shelby County
Talladega
5A Area 11
Pinson Valley
Center Point
Moody
Springville
5A Area 12
Walker
Mortimer Jordan
Hayden
Curry
5A Area 13
Ft. Payne
Southside Gadsden
Etowah
Boaz
5A Area 14
Brewer
Scottsboro
Arab
Columbia
5A Area 15
Hartselle
Cullman
East Limestone
West Point
5A Area 16
Muscle Shoals
Athens
Lawrence County
Russellville
6A Area 1
Baker
Theodore
Alma Bryant
Davidson
6A Area 2
Murphy
Mary Montgomery
McGill-Toolen
Blount
6A Area 3
Foley
Fairhope
Robertsdale
Daphne
Baldwin County
6A Area 4
Enterprise
Northview
Dothan
6A Area 5
Auburn
Smiths Station
Central Phenix City
Opelika
6A Area 6
Jeff Davis
Lee Montgomery
Carver Montgomery
Sidney Lanier
6A Area 7
Prattville
Thompson
Stanhope Elmore
Wetumpka
6A Area 8
Pelham
Oak Mountain
Spain Park
Chelsea
6A Area 9
Tuscaloosa County
Northridge
Hillcrest Tuscaloosa
Bessemer City
6A Area 10
Hoover
Jackson-Olin
Hueytown
Minor
6A Area 11
Vestavia Hills
Mountain Brook
Shades Valley
Woodlawn
6A Area 12
Hewitt Trussville
Huffman
Carver Birmingham
Gardendale
6A Area 13
Gadsden City
Clay-Chalkville
Pell City
Oxford
6A Area 14
Grissom
Huntsville
Lee Huntsville
Albertville
6A Area 15
Sparkman
Bob Jones
Hazel Green
Buckhorn
6A Area 16
Austin
Florence
James Clemens
Decatur
J.U. Blacksher
St. Luke's
McIntosh
Fruitdale
Marengo
1A Area 2
Geneva County
Pleasant Home
Kinston
Florala
1A Area 3
Red Level
Brantley
Georgiana
McKenzie
J.F. Shields
1A Area 4
Linden
Akron
Sunshine
A.L. Johnson
John Essex
1A Area 5
Billingsley
Keith
Maplesville
Ellwood Christian
Autaugaville
1A Area 6
Loachapoka
Notasulga
Wadley
Verbena
St. Jude
1A Area 7
Fayetteville
Winterboro
Talladega County Central
Alabama School for the Deaf
Westminster School of Oak Mountain
1A Area 8
Appalachian
Shades Mountain Christian
Jefferson Christian
Southeastern
Parkway Christian
1A Area 9
Holy Spirit
Pickens County
Berry
South Lamar
Hubbertville
1A Area 10
Sumiton Christian
Parrish
Marion County
Lynn
Brilliant
1A Area 11
Falkville
Addison
Decatur Heritage
Meek
St. Bernard
1A Area 12
Ragland
Donoho
Jacksonville Christian
Faith Christian
Sacred Heart
1A Area 13
Collinsville
Spring Garden
Cedar Bluff
Gaylesville
Coosa Christian
1A Area 14
Woodville
Valley Head
Skyline
Whitesburg Christian
Paint Rock Valley
1A Area 15
Tharptown
Hackleburg
Phillips
Vina
Belgreen
1A Area 16
R.A. Hubbard
Shoals Christian
Waterloo
Athens Bible
Covenant Christian
2A Area 1
Flomaton
Leroy
Mobile Christian
Washington County
2A Area 2
Southern Choctaw
Choctaw County
Millry
Sweet Water
2A Area 3
Houston County
Providence Christian
Houston Academy
Cottonwood
2A Area 4
Wicksburg
G.W. Long
Samson
Ariton
2A Area 5
Zion Chapel
New Brockton
Goshen
Elba
2A Area 6
Calhoun
Luverne
Central Hayneville
Highland Home
2A Area 7
Hale County
Francis Marion
Aliceville
R.C. Hatch
2A Area 8
Montgomery Academy
Prattville Christian
Reeltown
Isabella
2A Area 9
Lafayette
Randolph County
Horseshoe Bend
Lanett
2A Area 10
Fultondale
Vincent
Victory Christian
Altamont
Holy Family
2A Area 11
Lamar County
Cold Springs
Sulligent
Oakman
2A Area 12
Walter Wellborn
Pleasant Valley
Ohatchee
Woodland
Ranburne
2A Area 13
West End-Walnut Grove
Westbrook Christian
Sand Rock
Gaston
2A Area 14
North Sand Mountain
Fyffe
Ider
Section
Asbury
2A Area 15
Hatton
Lexington
Sheffield
Tanner
2A Area 16
Colbert Heights
Phil Campbell
Red Bay
Cherokee
3A Area 1
Bayside Academy
Cottage Hill
T.R. Miller
W.S. Neal
3A Area 2
Opp
Excel
Southside Selma
Straughn
3A Area 3
Dale County
Daleville
Geneva
Slocomb
3A Area 4
Abbeville
Barbour County
Montgomery Catholic
Pike County
3A Area 5
B.B. Comer
Central Coosa
Thorsby
Trinity Presbyterian
3A Area 6
Gordo
Greene County
Greensboro
Sipsey Valley
3A Area 7
American Christian
Fayette County
Holt
Northside
3A Area 8
Leeds
Midfield
Montevallo
Tarrant
Indian Springs
3A Area 9
Ashville
Cleveland
Glencoe
Susan Moore
3A Area 10
Piedmont
Saks
Weaver
White Plains
3A Area 11
Geraldine
Pisgah
Plainview
Sylvania
3A Area 12
Brindlee Mountain
Holly Pond
J.B. Pennington
New Hope
3A Area 13
Danville
Good Hope
Hanceville
Vinemont
3A Area 14
Hamilton
Cordova
Winfield
Winston County
3A Area 15
Elkmont
Madison Academy
West Morgan
Westminster Academy
3A Area 16
Clements
Colbert County
Deshler
Lauderdale County
Mars Hill Bible
4A Area 1
St. Paul's
UMS-Wright
Escambia County
Thomasville
Clarke County
4A Area 2
Monroe County
Wilcox Central
Hillcrest Evergreen
Andalusia
4A Area 3
Charles Henderson
Tallassee
Bullock County
Ashford
Headland
4A Area 4
Alabama Christian
St. James
Brewbaker Tech
Loveless Academy
B.T. Washington Magnet
4A Area 5
Beauregard
Clay County Central
Handley
Dadeville
Beulah
4A Area 6
Dallas County
Elmore County
Holtville
Childersburg
4A Area 7
Calera
Bibb County
Jemison
West Blocton
4A Area 8
Dora
Corner
Oak Grove
Carbon Hill
4A Area 9
St. Clair County
Locust Fork
Fairview
Oneonta
4A Area 10
Anniston
Cleburne County
Lincoln
Munford
4A Area 11
Jacksonville
Alexandria
Hokes Bluff
Cherokee County
4A Area 12
Guntersville
Douglas
Sardis
Crossville
4A Area 13
Madison County
DAR
Randolph
North Jackson
4A Area 14
Butler
J.O. Johnson
Ardmore
Pope John Paul II
4A Area 15
Brooks
Haleyville
East Lawrence
Priceville
4A Area 16
Wilson
West Limestone
Rogers
Central Florence
5A Area 1
LeFlore
Vigor
Faith Academy
St. Paul's Note: This can't be right. St. Paul's is 4A but listed in 5A for some reason
5A Area 2
Spanish Fort
Gulf Shores
Williamson
B.C. Rain
5A Area 3
Citronelle
Satsuma
Saraland
Jackson
5A Area 4
Russell County
Carroll
Eufaula
Rehobeth
5A Area 5
Benjamin Russell
Valley
B.T. Washington
Marbury
5A Area 6
Selma
Sumter Central
Demopolis
Greenville
5A Area 7
Brookwood
McAdory
Paul Bryant
Central Tuscaloosa
5A Area 8
Wenonah
Parker
Pleasant Grove
Fairfield
5A Area 9
Homewood
John Carroll
Briarwood Christian
Ramsay
5A Area 10
Chilton County
Sylacauga
Shelby County
Talladega
5A Area 11
Pinson Valley
Center Point
Moody
Springville
5A Area 12
Walker
Mortimer Jordan
Hayden
Curry
5A Area 13
Ft. Payne
Southside Gadsden
Etowah
Boaz
5A Area 14
Brewer
Scottsboro
Arab
Columbia
5A Area 15
Hartselle
Cullman
East Limestone
West Point
5A Area 16
Muscle Shoals
Athens
Lawrence County
Russellville
6A Area 1
Baker
Theodore
Alma Bryant
Davidson
6A Area 2
Murphy
Mary Montgomery
McGill-Toolen
Blount
6A Area 3
Foley
Fairhope
Robertsdale
Daphne
Baldwin County
6A Area 4
Enterprise
Northview
Dothan
6A Area 5
Auburn
Smiths Station
Central Phenix City
Opelika
6A Area 6
Jeff Davis
Lee Montgomery
Carver Montgomery
Sidney Lanier
6A Area 7
Prattville
Thompson
Stanhope Elmore
Wetumpka
6A Area 8
Pelham
Oak Mountain
Spain Park
Chelsea
6A Area 9
Tuscaloosa County
Northridge
Hillcrest Tuscaloosa
Bessemer City
6A Area 10
Hoover
Jackson-Olin
Hueytown
Minor
6A Area 11
Vestavia Hills
Mountain Brook
Shades Valley
Woodlawn
6A Area 12
Hewitt Trussville
Huffman
Carver Birmingham
Gardendale
6A Area 13
Gadsden City
Clay-Chalkville
Pell City
Oxford
6A Area 14
Grissom
Huntsville
Lee Huntsville
Albertville
6A Area 15
Sparkman
Bob Jones
Hazel Green
Buckhorn
6A Area 16
Austin
Florence
James Clemens
Decatur